белое алоэ

Біле Алое

215грн

В зв'язку з воєнним положенням, прохання наявність та ціни уточнювати у менеджера

Категорія: Другие размеры, варианты растения:

Опис товару

Освітленість
Світлолюбно, віддає перевагу південним вікнам, але навесні слід обережно привчати до прямих сонячних променів, щоб уникнути опіків.

Взимку, коли рослини перебувають у спокої, світло відіграє менше значення. Однак у стеблах алое фізіологічні процеси не припиняються. Тому краще і взимку утримувати алое на найсвітлішому місці або використовувати лампи ЛБ протягом 16 годин на добу. Практика показала, що така досвітка допомагає остаточно визріти літньому приросту і сприяє ряснішому цвітінню влітку. Адже в природі алое та взимку отримує достатню кількість світла.

У міру настання весняних днів світла стає більше, рослини починають виходити із зимової сплячки. Різке збільшення кількості світла та тепла може спричинити сонячний опік. Відвиклі за зиму від яскравого світла рослини необхідно привчати до нього поступово. Найпростіший спосіб – притінення за допомогою марлі чи сітки від комарів. Поступово збільшуючи кількість світла, за кілька тижнів від сітки можна відмовитися.

У літні місяці рекомендується виносити алое на відкрите повітря (на балкон), але захищати від дощу та вітру. Рослини отримують достатньо світла та ультрафіолетового випромінювання, яке поглинається віконним склом. Рослини, що виросли на відкритому повітрі, відрізняються від віконних алое потужнішими колючками і краще сформованим стеблом. У теплих темних кімнатах алое швидко росте, витягується, стає блідим.

Режим поливу

  Помірний, у міру просихання ґрунту. Взимку рідкісний. Дуже велике значення має якість води, яка використовується для поливу сукулентів. Зверніть увагу на температуру води: рідкісні поливи в осінньо-зимовий період слід робити водою з температурою на 5-8 °С вище за температуру повітря; у період зростання може бути від 20 до 35 °З. Найкраще, якщо в лійці постійно стоятиме деякий запас води – тоді вона завжди буде потрібної температури.

Алое можна поливати двома способами: зверху з лійки до тих пір, поки вода не з’явиться в піддоні, і знизу з піддону.

Останній спосіб має ряд переваг: у горщиках не розмивається субстрат і не так швидко вимиваються поживні речовини із земляної суміші: більшість всмоктувальних корінців знаходяться біля алое в самій нижній частині кореневої системи — біля дна горщика, тому надходження води саме до цієї частини земляної грудки, виправдане , змочування ж товстих основних коренів як марно, а й небезпечно.

Однак при поливі знизу, якщо висота дренажу порівняно велика, вода не завжди досягає верхньої частини грудки. Для поливу можна ставити горщик із рослиною в посудину з водою, потім вийняти горщик і дати стекти зайвій воді.

При поливі зверху важливо, щоб вся куля просочилася водою. Не можна поливати потроху, тоді у вас промокне тільки верхня частина ґрунту та чутлива до загнивання шийка стебла виявиться у постійно вологому середовищі. При цьому нижня частина залишиться сухою, коріння пересохне, і рослина зупиниться в рості.

Вологість повітря

Можна не обприскувати або обприскувати зрідка та дуже обережно. Вода не повинна потрапляти до пазух листових розеток. 

Температурний режим
Влітку температура має бути помірною, взимку прохолодною. На літо краще поміщати на свіже повітря (в сад або балкон).

На відміну від більшості інших кімнатних рослин, сукулентні рослини люблять, щоб нічна та денна температури досить сильно відрізнялися.

Температура в кімнаті має бути помірною з весни до осені. Взимку рослини містять у світлому та прохолодному приміщенні, бажано при 10-13 °С, але вони непогано переносять і температуру 6 °С. Види алое з Мадагаскару віддають перевагу температурі не нижче 15 °С.

Грунт
Дренаж є обов’язковим. Можна додавати деревне вугілля та цегляну крихту.

Так як в домашніх умовах потрібна зазвичай не дуже велика кількість ґрунту, навряд чи має сенс готувати її самостійно. Якщо ви саджаєте алое в покупну ґрунтову суміш, то використовуйте ту, яка призначена для кактусів та інших сукулентів. Залежно від кількості мінеральних речовин у ґрунті, вона придатна для висіву, для молодих чи дорослих рослин.

Якщо ж ви все ж таки вирішили самі приготувати ґрунт для пересадки, то необхідно враховувати, що на батьківщині алое росте на сухих, часто глинистих ґрунтах з великим вмістом заліза, тому ґрунтова суміш повинна бути легкою. Існує безліч різних рецептів земляних сумішей для алое. Рекомендується земляна суміш із дернової землі, листової землі, перегною та крупнозернистого піску (2:1:1:1). У грунт можна додати трохи деревного вугілля, що має знезаражувальні властивості, і трохи битої цегли, що надає ґрунту додаткову пухкість. Пересаджуючи алое, в ґрунтову суміш не додають торф, який входить до складу практично всіх ґрунтових сумішей. рН грунту має бути слабокислим.

Добрива
У період росту потребує підгодівлі 1 раз на два тижні добривами для кактусів та сукулентів.

 • Для підживлення алое використовують рідкі комплексні мінеральні добрива, стежачи за тим, щоб їх краплі не потрапляли на стебла рослин.
 • З травня до серпня алое підгодовують через кожні два тижні комплексним мінеральним добривом для кактусів та інших сукулентів. Регулярні підживлення добривами в цей час стимулюють зростання та покращують загальний стан рослин.
 • Підживлення проводять тільки після того, як земляна грудка буде політ і просочений водою, інакше рослина може постраждати від занадто високої концентрації солей у ґрунті. Добрива можна вносити лише у вологий ґрунт.
 • У період зростання підгодівлю слід починати через два-чотири тижні після покупки. Якщо ви посадили рослину, починайте підгодовувати її тільки після того, як з’являться паростки.
 • Молоді та нещодавно пересаджені рослини в перші шість місяців не потребують додаткового підживлення.
 • Якщо рослина знаходиться в ґрунті або спеціальної ґрунтової суміші, сильно її підгодовувати не рекомендується.
 • Мінеральне підживлення вносять у рідкому вигляді або зверху, на вологий ґрунт, або знизу, через піддон.
 • Застосовують підживлення тільки в тих випадках, коли рослина здорова. Хворим на екземпляри вона шкідлива, їх необхідно спочатку вилікувати.

Розведення
Легко розмножується живцями. Живці перед посадкою підсушують кілька днів. Можна розвести також листами, насінням та відведеннями.

Насіння
Насіння висівають при температурі 21 °С відразу після дозрівання. Посів насіння роблять у лютому-березні в плошки. Землю беруть наступний склад: листова, легка дернова земля, пісок (1:1/2:1). Сіянці пікірують у ящики. Склад землі той самий. Підрослі сіянці висаджують у 5-сантиметрові горщики по одному екземпляру. Склад землі: дернова, листова земля, пісок (1:1:1/2). На 1 м3 цієї суміші додають по піввідра битої цегли та деревного вугілля. Влітку молоді рослини вносять у парники. Полив рослин небагато, тому що від надмірної вологості спостерігається загнивання. Наступного року, навесні, рослинам дається перевалка. Надалі догляд за рослинами нормальний. При насіннєвому розмноженні нерідко спостерігається розщеплення, тому в основному застосовують живцювання та поділ (особливо для цінних декоративних форм та гібридів). При розмноженні насінням молоді рослини набувають декоративного вигляду через 2 роки.

Сік алое стимулює прискорення росту живців і збільшує схожість насіння. Насіння замочують у воді, куди додають сік алое, на 8-20 годин. Якщо трохи соку капнути в поливну воду для кімнатних квітів, останні починають рости набагато інтенсивніше.

Живлення
Живцювання вдається майже цілий рік, але краще — навесні та влітку. Пагони розрізають на шматочки 10-12 см завдовжки. Ці живці підсушують на полиці протягом декількох днів, місце зрізів присипають порошком вугілля. Посадку роблять у вологий пісок на відстані 3-5 см на глибину 1 см. Живці не обприскують і не накривають скляною банкою. Поливають зрідка, щоб не створювати надмірної вологості субстрату (можливе загнивання), не притіняють. При появі коріння поливку підсилюють, і незабаром молоді рослини висаджують у 7-сантиметрові горщики по одному екземпляру. Складають земляну суміш із дернової та листової землі, піску (1:1:1/2). До цієї суміші додають биту цеглу та деревне вугілля. На літо рослини вносять у парник (або залишають в оранжереї). Взимку рослини поливають помірно, встановлюють ближче до світла, містять за температури 10-12 °С. Навесні їх перевалюють у 9-сантиметрові горщики. Склад землі: дернова і листова земля, пісок (2:1:1/2), додають биту цеглу та деревне вугілля.

Розмноження верхівкою втечі та поростями
Алое розмножують також верхівкою втечі та поростю, яка утворюється біля основи пагонів. Догляд такий самий, як за живцями. Після зрізання живців їх підв’ялюють на стелажі протягом 3-4 днів, а потім висаджують у горщики на укорінення, заглиблюючи в субстрат нижнім кінцем на 2-4 см; після посадки їх підв’язують до кілочка. Догляд за ними полягає у обприскуванні та підтримці температури не менше 18 °С. Після вкорінення приступають до звичайної поливання: восени та взимку поливку обмежують. Навесні роблять перевалку. Склад земляної суміші: дернова та листова земля, пісок (2:1:1). Молоді рослини пересаджують щорічно, у віці 3-5 років – кожні 2 роки, старше 5 років – кожні 3 роки або після загнивання діжки. Влітку необхідне підживлення гною і повним мінеральним добривом кожні 2-3 тижні.

Пересадка
Весною, молоді рослини щорічно, дорослі один раз на два роки. До пересадки необхідно підготувати посуд різного розміру. Вийнявши алое зі старого горщика і обтрусивши землю, ви зможете визначити розмір потрібного горщика. Якщо коріння розрослося завширшки, ближче до стінок горщика, то новий горщик треба взяти більшого діаметра; якщо коріння росло переважно вниз, тобто в глибину горщика, тоновий горщик повинен бути більшим за колишній у висоту.
Посуд, з якого б матеріалу вона не була виготовлена, обов’язково повинна мати хороший отвір (не менше 1,5-2 см у діаметрі) у дні для безперешкодного стоку води. Якщо горщик дуже великий, можна зробити кілька отворів. Часто старе алое скидає нижнє листя і стає негарним. У такому разі можна зрізати оголену частину стебла і знову вкоренити рослину. 

Шкідники
Уражається рідко.
На алое нападають як спеціалізовані, «сукулентні» шкідники, завезені, очевидно, з природних місць проростання, і неспеціалізовані. Запорука успішної боротьби – правильне та своєчасне визначення виду шкідника. Більшість шкідників видно неозброєним оком, але деяких можна розглянути лише у лупу.
Основними захворюваннями можуть бути: коренева гнилизна і суха гнилизна.
Корнева гниль
Зазвичай ураження відбувається при неправильному, надто вологому вмісті, особливо у прохолодну погоду. Врятувати рослину можна лише за ранньої діагностики захворювання.
Зовнішні ознаки
Загниття коренів спричиняє тривалу затримку росту алое (особливо в період вегетації), усихання стебла, відсутність реакції на полив.
Заходи боротьби
Якщо загнивання коренів лише частково — видаляють усі уражені частини коренів, інші добре обсипають вугільним порошком чи сірою і алое садять у свіжий грунт із великою часткою піску. За три тижні дуже обережно поливають. Якщо коріння згнило повністю, можна врятувати верхню частину стебла, укоренивши її як черешок. При цьому зрізають частину стебла так, щоб залишилися здорові міцні тканини.
Якщо рослина пошкоджена повністю, її викидають разом із горщиком, оскільки грибок може зберігатися у ґрунті протягом багатьох років.

Суха гнилизна
Захворювання виникає за неправильного вмісту рослин.

Властивості

Висота

15-25см

Діаметр горщика

10

Огляди

Відгуки відсутні.

Будьте першим, хто залишив відгук “Біле Алое”

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 • Где купить Біле Алое?

  В нашем интернет-магазине "Орхидс Арт" представлен разнообразный ассортимент Біле Алое, растения представлены разного возраста, сорта, от чего зависит и цена
 • Можно ли увидеть реальное фото Біле Алое?

  Конечно, менеджер отправит вам реальное фото Біле Алое на Viber перед доставкой
 • Вы доставляете Біле Алое по Украине?

  Да, по Киеву доставляем курьерами, по Украине отправляем транспортными компаниями-перевозчиками
 • Как ухаживать за Біле Алое?

  Для каждого растения на странице представлена краткая инструкция по уходу за растением