Красный Антуриум
Антуриум белыйАнтуриумы белыеАнтуриумы красные

Антуріум

от 290грн

высота: 25-35смдиаметр горшка: 10см 290грн
высота: 35-55смдиаметр горшка: 12смцвет: белый 395грн
высота: 35-55смдиаметр горшка: 12смцвет: красный 395грн
высота: 35-55смдиаметр горшка: 14смцвет: красный 550грн
высота: 35-55смдиаметр горшка: 14смцвет: белый 550грн

В зв'язку з воєнним положенням, прохання наявність та ціни уточнювати у менеджера

Категорії: , Другие размеры, варианты растения:

Опис товару

Антуріум відноситься до сімейства ароїдних. Антуріум – це красива популярна кімнатна вічнозелена напівепіфітна рослина. Їх ділять на дві групи: красивоквітучі та декоративно-листяні, які у свою чергу можуть бути строкатими та зеленолистими. Вишукані та оригінальні за формою та забарвленням суцвіття надають екзотичного вигляду рослині, яка не випадково отримала назву “квітка фламінго”. Суцвіття являють собою качан, оточений покривалом різного забарвлення (іноді крапчастим). Листя велике, серцеподібне або подовжене, широколанцетове, темно-зелене, шкірясте.
Рослина досить примхлива, її важко вирощувати в домашніх умовах, багато видів антуріуму призначені тільки для оранжерів, що опалюються.
Назва роду походить від двох латинських слів: “anthos”-квітка і “oura”-хвіст, що в перекладі означає “квітка-хвіст”. Форма суцвіття в деяких антуріумів справді нагадує хвостик.
Цей рід включає понад 800 видів епіфітів, наземних трав та ліан, поширених у тропіках Нового Світу. Ареал роду простягається від Північної Мексики та Великих Антильських островів до Південної Бразилії, Північної Аргентини та Парагваю.

У культурі види та садові форми роду антуріум поширені надзвичайно широко та вважаються лідерами серед ароїдних за популярністю, насамперед як зрізуючі рослини. У світовій комерційній торгівлі широко доступні близько 28 видів роду та понад 77 садових гібридів (у тому числі 45 – за участю антуріуму Андре); число культиварів надзвичайно велике і навряд чи може в даний час адекватно оцінити.

Антуріум Андре – Anthurium andreanum Andre. Епіфіт (у культурі зустрічаються гібриди із наземним Anthurium nymphaefolium). Укорочене стебло (каудекс) з численним корінням, листя шкірясте, довгасто-серцеподібне, довжиною до 40 см, шириною 15-20 см; квітконіс довший за черешки. Покривало шкірясте, відгинається, серцеподібне, від білого до багряно-червоного, часто пухирчасте з добре помітними жилками, довжиною до 20 см, шириною 15-18 см. Початок до 15 см, білий або жовтуватий. Батьківщина – Південно-Західна Колумбія, Північно-Західний Еквадор; зростає у гірських волого-субтропічних лісах на висоті до 2500 м над рівнем моря. Культивуються зазвичай садові гібриди, зокрема з тропічними видами. Численні сорти антуріуму відносяться до найбільш респектабельних, модних та прибуткових культур.

Антуріум Бейкера – Anthurium bakeri Hook. f. Епіфіт з коротким каудексом (менше 10 см) і ремнеподібним щільним листям довжиною 19-55 см, шириною 3-9 см, покритими знизу червоно-коричневими крапками. Суцвіття коротше листя, на квітконосі довжиною 5,5-30 см, покривало шкірясте, блідо-жовто-зелене, по краях лілове, довжиною 2,5-5 см, шириною 0,7-2,5 см, качан кремово-білий, довжиною 2-11 см, ягоди червоні. Поширений у тропічних лісах від Гватемали до Колумбії.

Антуріум величний – Anthurium Linden. Епіфіт або наземна рослина, схожа на вигляд з кришталевим антуріумом. Відрізняється чотиригранним з гострими крилатими краями черешком, оливково-зеленими на верхній стороні листа жилками, довшим покривалом. У культурі з 1865 року. Батьківщина – Колумбія: гірські тропічні ліси.
Антуріум лазячий – Anthurium scandens (Aubl.) Engl. Лазить епіфіт з характерним товстим корінням, стеблом довжиною до 1 м і міжвузлями довжиною 2-5 см, листя шкірясте, від ланцетних до овальних (var. ovalifolium), на черешках довжиною 2-9 см, листова пластинка знизу покрита дрібними чорними точками. Цветонос коротше листя (1,5-6,5 див), зелений (var. violaceum має червоні черешки довжиною трохи більше 2 див). Покривало блідо-зелене, довжиною 8-16 см, шириною 0,4 см, качан жовто-зелений, довжиною до 2 см, товщиною 2-3 мм. Ягоди від білих до блідо-фіолетових (var. ovalifоlium має білі плоди, var. violaceum – темно-фіолетові, типовий підвид ssp. scandens – блідо-фіолетові). Надзвичайно тіньовитривалі, легкоквітучі та плодоносні рослини. Батьківщина – від Вест-Індії та півдня Мексики до півдня Бразилії (найпоширеніша ліана американських тропіків).

Антуріум Гукер – Anthurium hookeri Kunth. Розетковий епіфіт або епіліт з великим широким яскраво-зеленим листям, покритим з двох сторін крихітними чорними точками. Черешок у поперечному перерізі трикутний іди плоскопуклий, довжиною 2-14 см. Листя 35-140х10-45 см; квітконіс довжиною 45-90 см, покривало довгасте, довжиною до 23 см, шириною 3 см, зелене, качан блідо-пурпурний, 10-29 см, ягоди білі з червоними верхівками. Батьківщина – Малі Антильські острови, Трінідад, Суринам: тропічні мусонні ліси.
Антуріум багато разів розсічений – Anthurium polyschistum Schult. et Idrobo. Ліана з пальчаторасіченим листям. Сегменти (11-15) по краю хвилясті, лінійно-ланцетні, довжиною 8-15 см, шириною 0,5-1,5 см. Міжвузля довжиною 6-10 см. Квітконос довжиною 8-28 см, покривало і качан рівною (6 -10 см) довжини, покривало відгинається при цвітінні, ягоди червоно-фіолетові. Чудова “міні-ліана” для кімнат. Батьківщина – Колумбія, північ Перу (по долині Амазонки): вологі тропічні ліси. Кришталевий антуріум – Anthurium crystallinum Lind. et Andre. Епіфіт з надзвичайно коротким (іноді підземним) каудексом і ефектним темно-зеленим бархатистим листям довжиною 20-40 см, шириною 15-22 см, жилки 1-го порядку з верхньої сторони пластинки сріблясті, з кришталевим блиском. Черешки гладкі, округлі у поперечному перерізі. Квітконіс довжиною до 40 см, покривало довжиною 7-9, шириною 1,5-2 см, зелене або пурпурне; качан довжиною 15-25 см, ягоди пурпурові. Багато перехідних форм з величним антуріумом. У культурі з 1875 року. Батьківщина – від Панами до Перу; гірські тропічні ліси.

Антуріум Шерцера – Anthurium scherzerianum Schott. Епіфіт або наземна рослина з надзвичайно укороченими, іноді підземними стеблами. Листя шкірясті, темно-зелені, матові, ланцетні або майже еліптичні, з обох боків покриті дрібними чорними точками, на черешках довжиною 4-20 см. Квітконос довжиною 14-52 см, покривало щільне, яскраво-червоно-оранжеве, еліптичне або яйцевидне, довжиною 3,7-12 см, шириною 2,4-6 см. Початок жовтий або помаранчевий, спірально закручений, довжиною 2-8 см, ягоди оранжево-червоні. Другий за популярністю вид роду; зрізальна та горщикова рослина. У культурі головним чином численні садові форми та гібриди. Батьківщина – Коста-Ріка; росте в дощових гірських лісах на висоті 1300-2100 м над рівнем моря. Переважна більшість видів роду антуріум, що вирощуються, – епіфіти, що накладає особливі вимоги на кімнатне культивування. Види, що формують укорочене, перевите корінням стебло (антуріум Андре, гібриди та культивари цього виду: антуріум кришталевий та дивовижний та ін.), особливо чутливі до вологості повітря, і для успішного їх вирощування необхідно обертати стебла (так звані каудекси) сфагнум матеріалом. Регулярне обприскування водою (температура має бути на 2-3 градуси вище, ніж у кімнаті) і посадка рослин неодмінно в грубий пухкий субстрат (великі – 2-3 см шматки кори, суміші торфу та хвойної землі, торфу та листової землі з розпушувачем з великого) керамзиту, шматків пінопласту тощо) дозволять досягти інтенсивного коренеутворення, а регулярні підживлення та досвітка в темний період року забезпечать активне зростання та цвітіння рослин. Неприпустимі протяги та температури нижче 18 °С.

Догляд за рослиною

Догляд за антуріумом вимагає дотримання, в першу чергу, режиму вологості та освітленості, в цілому – рослина не надто вибаглива.
Більшість видів роду антуріум, що вирощуються – епіфіти, що накладає особливі вимоги на кімнатне вирощування.
При гарному догляді антуріуми цвітуть із весни до осені. Під хорошим доглядом насамперед мається на увазі правильний тепловий режим. Багато видів добре вирощуються у теплих та вологих оранжереях.
Місце розташування та температура
Антуріуми віддають перевагу розсіяному світлу, і непогано переносять півтінь. Від прямих сонячних променів слід притіняти. Оптимальні для них вікна зі східної та північно-західної орієнтації.
Всі представники роду Антуріум потребують рівномірно теплого змісту протягом усього року, без протягів. У літній період оптимальна температура не більше 20-28°С, не нижче 18°С. По можливості з вересня по лютий утримувати рослини при температурі 15-16°С.
Якщо ви хочете, щоб антуріум зацвів раніше, то в січні температуру плавно підвищують до 20-25°С.
Полив
Для антуріуму догляд означає і правильний полив. Вода має бути м’якою і добре відстояною, краще кип’яченою, обов’язково теплою.
Поливати антуріуми необхідно рясно, щоб між поливами верхній шар підсох. Не допускають пересихання земляної грудки. Щоб мати рясно квітучі рослини в зимовий період, у вересні зменшують полив, відносну вологість підтримують у межах 80-85%, температуру повітря, по можливості знижують (до 16-18 ° С). Для поливу оптимальна м’яка вода (дощова); якщо водопровідна вода містить багато вапна, її слід пом’якшити. Найчастіша помилка – це перезволоження субстрату, у надмірно перезволоженому субстраті у них швидко підгнивають коріння, що може призвести до загибелі рослин. Застоювання води у піддоні неприпустимо, її треба зливати відразу після поливу.
Вологість
Антуріуми люблять високу вологість повітря. Влітку дуже спекотні дні корисно щодня обприскувати листя водою.
Всі антуріуми страждають від сухості повітря в житлових приміщеннях, особливо види з красиво забарвленим, більш тонким листям (кришталевий антуріум і величний антуріум). Стебла рослин рекомендується обкладати сфагновим мохом чи іншим гігроскопічним матеріалом, який треба регулярно обприскувати. Це підвищує вологість повітря, дає необхідну вологу повітряним корінням і стимулює їх зростання, яке зазвичай у приміщенні із сухим повітрям швидко припиняється. Для підтримки достатньої вологості повітря рослини краще ставити на піддон із вологим гравієм чи керамзитом. Для збільшення вологості горщики містяться зануреними в сфагновий мох, підтримуючи його постійно вологим. Оптимальні умови можна створити при вирощуванні антуріумів у кімнатній теплиці. Пил із листя змивають м’якою губкою, намоченою теплою водою. У літній період корисні обприскування м’якою теплою водою. Під час цвітіння обприскують обережно, щоб вода не потрапила на квітки, від цього у них з’являються коричневі плями та втрачається декоративність.
Підживлення
Підгодовують антуріуми у весняно-літній період 1 раз на 2-3 тижні. Оскільки антуріуми чутливі до надлишку мінеральних солей і вапна, то добрива вносять розведеної концентрації. Як комплексне добрива можна рекомендувати азофоску в концентрації 1 г/л з додаванням гумату калію в кількості 200-300 мг/л. Найбільш ефективні щотижневі позакореневі підживлення листям.
Підживлення органічними добривами дуже ефективне, але не завжди доступне. Можна вносити на поверхню субстрату у вигляді мульчі листовий перегній, напівперепрілий кінський або коров’ячий гній, а також раз на місяць поливати рослини настоєм курячого посліду або коров’яку, що перебродив настоєм.
Цвітіння
Закладку бутонів стимулює холодна зимівля при температурі 15-16°С. При дотриманні догляду рослини можуть цвісти протягом усього літа. Гібриди антуріуму Андре можуть цвісти протягом майже всього року. Відцвілі суцвіття краще зрізати, щоб вони не утворювали насіння і не послаблювали рослину. Для зав’язування насіння проводять штучне запилення чистим пензликом.
Зрізані розцвілі суцвіття зберігаються від 3-5 тижнів, якщо початок недорозвитку то в’януть протягом 2-3 днів.
Пересадка
Рослини, що мають 5-6 листків, пересаджують у горщики діаметром 7-9 см з дренажним шаром 3 см. У антуріуму дуже тендітне коріння, тому садити рослини треба дуже обережно. Молоді рослини пересаджують щорічно, збільшуючи з кожним разом об’єм горщика та висоту дренажного шару. Дорослі екземпляри пересаджують через 3-4 роки.
Землю при пересадці злегка ущільнюють, щоб доступ повітря до коренів; рослини поміщають у тепле місце. Після пересадки за потреби рослину підв’язують до опори. Для того, щоб температура грунту не була нижчою за температуру повітря, антуріуми краще вирощувати не в керамічних горщиках а в пластикових. Рослина не переносить застою води, і тому горщик має бути невеликим, з хорошим дренажним шаром, інакше антуріум буде цвісти. Контейнер, горщик для посадки необхідно підбирати досить великого розміру вільного зростання коренів. Найчастіше антуріуми вирощують у низьких контейнерах діаметром 24-32 см, поміщаючи їх у тепле та захищене від протягів місце. У період укорінення рослин та подальшого росту рослини необхідно регулярно поливати, обприскувати, притіняти від сонячних променів.
Грунт
Ґрунтову суміш складають із перегною, грубої (непросіяної) листової землі, торфу та піску (2:1:1:0,5). Крім того, до неї необхідно додати грубу фракцію- шматочки битої цегли, сухий коров’як, деревне вугілля, дрібно нарізаний пінопласт. Груба фракція повинна скласти 10-15% від загального об’єму суміші. Реакція суміші має бути слабокислою (pH-5,5-6,5).
Розмноження
Розмножують антуріум посівом насіння та розподілом куща у березні-квітні, коли в одному горщику утворюється багато стебел з корінням та новими пагонами. Розмноження можна проводити також вегетативно – живцюванням від стебел, листя. Розмноження насінням досить складне: насіння пророщують відразу після збору. Їх висівають у легкий грунт, закриваючи тонким шаром моху сфагнуму, і підтримують високу вологість при температурі 25-26o С. Рослини розквітають приблизно через 3 роки після посіву.
Вегетативне розмноження
Антуріум успішно розмножують стебловими нащадками та верхівковими живцями. Стеблові нащадки з хорошим корінням можна легко відокремити від основного стебла і відразу висадити в горщики відповідного розміру. Якщо коренів немає або вони слабо розвинені, нащадки можна попередньо вкоренити в піску або перліті. При укоріненні необхідно закривати рослини прозорою плівкою або використовувати теплички, забезпечуючи їм підвищену вологість. Також укорінюють і верхівкові живці.
Для омолодження рослин антуріуму Андре рекомендується обернути повітряне коріння у верхівки оголеного стебла мохом і коли проросте це коріння через мох, зрізати стебло разом з моховим комом і висадити рослину на нове місце. Нижня частина рослини, що залишилася, знову дасть бічні пагони, які можна зрізати і вкоренити.
Розмноження насінням
Насіння можна отримати тільки штучним запиленням. Для цього, користуючись м’яким пензликом, переносять пилок з одного суцвіття на інше. Запилювати потрібно протягом кількох днів. Через 8-12 місяців після запилення утворюються яскраві плоди-ягоди, у кожній міститься 1-4 насінини. Насіння слід вийняти, промити водою, потім на 2 години занурити у слабкий (0,1%) розчин марганцевокислого калію. Це потрібно зробити для того, щоб на насінні не утворювалася пліснява.
Сіяти необхідно відразу ж, оскільки насіння швидко втрачає схожість. Посів виробляють у чашці Петрі на вологий фільтрований папір або поролонову губку. Поролон добре утримує вологу, сприяє хорошому проростанню. Крім чашок Петрі можна використовувати миски або інші неглибокі ємності, які необхідно накрити склом або поліетиленовою плівкою.
Через два тижні проростки пікіруються в миски або інші ємності, заповнені пропареною повітропроникною сумішшю з листової землі, верхового торфу та піску (2:1:0,5) з додаванням битої цегли та колу вугілля. Через 1,5-2 місяці рослина пікірують вдруге в ту саму суміш. Відстань між сіянцями 2-3 см один від одного.
Надалі сіянці потрібно пікірувати ще двічі, збільшуючи площу живлення щоразу на 1-2 см. Коли діаметр розетки досягне 5-7 см, рослини садять у горщики ємністю 0,2 літра у ґрунтову суміш того ж складу.
Велика кількість пікірувань і перевалок при вирощуванні антуріуму пояснюється тим, що його коренева система краще зростає в обмеженому обсязі грунту. Збільшувати його слід тільки після того, як коріння повністю обплетуть ґрунтову грудку.
Перше цвітіння у антуріуму, вирощеного із насіння, настає через 4 роки.

Властивості

Висота

25-35см, 35-55см

Діаметр горщика

10, 12см,

Колір

червоний, Білий

Огляди

Відгуки відсутні.

Будьте першим, хто залишив відгук “Антуріум”

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 • Где купить Антуріум?

  В нашем интернет-магазине "Орхидс Арт" представлен разнообразный ассортимент Антуріум, растения представлены разного возраста, сорта, от чего зависит и цена
 • Можно ли увидеть реальное фото Антуріум?

  Конечно, менеджер отправит вам реальное фото Антуріум на Viber перед доставкой
 • Вы доставляете Антуріум по Украине?

  Да, по Киеву доставляем курьерами, по Украине отправляем транспортными компаниями-перевозчиками
 • Как ухаживать за Антуріум?

  Для каждого растения на странице представлена краткая инструкция по уходу за растением