Стефанотис
СтефанотисСтефанотис

Стефанотіс

494грн

В зв'язку з воєнним положенням, прохання наявність та ціни уточнювати у менеджера

Категорія: Другие размеры, варианты растения:

Опис товару

Рід Стефанотіс (Stephanotis Thouars.) налічує 16 видів рослин і належить до сімейства ластівкових. Поширені стефанотиси на острові Мадагаскар і островах Малайського архіпелагу.

Вічнозелені кучеряві рослини, чагарники. Листя овальне, супротивно розташоване, шкірясте. Квітки зібрані в малоквіткові парасольки, білі, ароматні; віночок тарілкоподібний або лійчастий, 5-пелюстковий.

Стефанотис вирощують насамперед заради гарних квіток. Дорослі рослини квітнуть із кінця червня до вересня. При регулюванні температурного режиму та освітленості стефанотис може цвісти і взимку. Рослина вимоглива до світла і потребує опори.

Види:

Стефанотіс рясно квітучий (Stephanotis floribunda Brongn.), Стефанотіс мадагаскарський, Мадагаскарський жасмин. Зустрічається в лісах на острові Мадагаскар. Кущі кучеряві до 5 м завдовжки. Листя супротивне, овальне або довгасто-овальне, 7 – 9 см завдовжки і 4-5 см шириною, округле біля основи, з коротким вістрям у вершини, цілокраї, щільні, темно-зелені, глянсові. Квітки зібрані але кілька в помилковий парасольку, близько 4 см завдовжки і 5 см завширшки у верхній частині, білі, дуже ароматні.
Рослина, цікава для горщикової культури в оранжереях та кімнатах; широко застосовується для декорування інтер’єрів, зимових садів, розводять також зрізання квіток.

Догляд: Стефанотисам необхідне яскраве розсіяне освітлення. При вмісті на сонці рослин можуть з’являтися опіки. Оптимальне місце для вирощування – вікна із західною чи східною орієнтацією. При вирощуванні на південних вікнах, влітку в полудень необхідно створювати розсіяне освітлення, використовуючи напівпрозору тканину або папір (тюль, марля, калька). На північному вікні через нестачу світла рослина може не цвісти. В осінньо-зимовий період рослину містять за хорошого освітлення. Стефанотис добре реагує на додаткове підсвічування лампами денного світла.

Особливості: Під час формування бутонів не слід повертати та змінювати звичне місце для рослини, тому розвиток бутонів може припинитися.

Температура: У весняно-літній період для стефанотису оптимальна температура знаходиться в межах 18-22°С, взимку бажано утримувати в прохолодних умовах (14-16°С). Рослина погано реагує на різкий перепад температур та холодні протяги. Стефанотис потребує притоку свіжого повітря.

Полив: Поливають стефанотис навесні та влітку рясно, у міру підсихання верхнього шару субстрату, м’якою відстояною водою кімнатної температури. Рослина дуже погано переносить підвищений вміст вапна у поливній воді. Взимку поливають помірно (це важливо, щоб стимулювати рясне цвітіння).

Вологість повітря: Стефанотис любить підвищену вологість повітря, тому навесні та влітку рекомендується проводити регулярне обприскування рослини теплою водою, можна ставити ємність з рослиною на піддон з вологим керамзитом або торфом. У разі холодної зимівлі обприскування проводиться обережно.

Підгодівля: З березня по серпень підгодовують стефанотис один раз на один — два тижні, чергуючи мінеральні та органічні добрива. Перед цвітінням (з травня) бажано кілька разів підгодовувати стефанотис розчином суперфосфату та калійної солі або розчином коров’ячого гною. Восени та взимку не підгодовують.

Порада! – Необхідною умовою успішної культури стефанотису є раннє підв’язування молодих пагонів до опори. Часто через брак місця його пускають дугоподібною опорою. Кучеряві стебла, що одеревіють, рослини можуть досягати 2-2,5 м в довжину, тому зазвичай їх направляють по натягнутій мотузці або дроті. Якщо стефанотис висадити в зимовому саду, його пагони можуть розростатися до 4-6 м у довжину. Рослина добре використовуватиме обрамлення великих віконних квітників.

Зів’ялі квіти треба видаляти, щоб рослина всю свою енергію направила на утворення здорових стебел.

Перед пересадкою проводять помірне обрізання рослин.

Пересадка: Молоді рослини щорічно перевалюють, дорослі кожні 2—3 роки, наприкінці зими, дорослим рослинам необхідні щорічне підсипання поживної землі та забезпечення опори для пагонів (підв’язують до опор). Висаджують стефанотис у досить великі горщики з поживним ґрунтом, складеним з листяної, глинисто-дернової, перегнійної землі та піску; рН 5,5-6,5.

Розмноження: Рослини розмножують живцями (майже протягом усього року), переважно ранньою весною. На живці зрізають пагони попереднього року, з однією парою листя; висаджують по 2-3 екземпляри в 7-сантиметровий горщик або в розвідний ящик. Зріз роблять не відразу за листом, а нижче, тому що коріння утворює між вузлами листя. Живці укорінюються протягом 30-35 днів при температурі 24-26°С. Субстрат складають з торф’яної землі – 1 год, і піску – 1ч. Укорінені живці висаджують до 7-9-сантиметрові горщики. Склад землі наступний: дернова – 1ч., листова – 2 ч., торф’яна – 1ч., пісок – 1ч. Рослини поміщають у світле приміщення, з температурою 16-18 ° С, вночі температуру можна знижувати до 14 ° С (при вищій температурі спостерігається слабке цвітіння). Рослини зимового терміну живцювання можуть зацвісти до кінця року.

Щорічний поточний догляд полягає у перевалюванні молодих рослин. У перший рік вирощування із 9-сантиметрових горщиків їх перевалюють у 12-сантиметрові. Склад земляної суміші той самий. Після посадки з метою розгалуження прищипують верхівку пагона. Наступного року, навесні, рослини перевалюють у 14-15-сантиметрові горщики.

Запобіжні заходи: плоди рослини (у кімнатних умовах утворюються рідко) неїстівні.

Властивості

Висота

35-55см

Діаметр горщика

12см

Огляди

Відгуки відсутні.

Будьте першим, хто залишив відгук “Стефанотіс”

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 • Где купить Стефанотіс?

  В нашем интернет-магазине "Орхидс Арт" представлен разнообразный ассортимент Стефанотіс, растения представлены разного возраста, сорта, от чего зависит и цена
 • Можно ли увидеть реальное фото Стефанотіс?

  Конечно, менеджер отправит вам реальное фото Стефанотіс на Viber перед доставкой
 • Вы доставляете Стефанотіс по Украине?

  Да, по Киеву доставляем курьерами, по Украине отправляем транспортными компаниями-перевозчиками
 • Как ухаживать за Стефанотіс?

  Для каждого растения на странице представлена краткая инструкция по уходу за растением