Асплениум
АспленимумАсплениум

Аспленіум

169грн

В зв'язку з воєнним положенням, прохання наявність та ціни уточнювати у менеджера

Категорія: Другие размеры, варианты растения:

Опис товару

Сімейство: аспленій (Aspleniaceae).

Батьківщина: тропічна Азія, Південна Африка та Океанія.

Зростання: середнє.

Види:

Аспленіум південноазіатський (A. australasicum). Батьківщина – Східна Австралія, Полінезія. Епіфітна рослина з великим, довжиною до 1,5 м, шириною 20 см листям. Вони зібрані в щільну, досить вузьку лійчасту розетку. Кореневище пряме, товсте, вкрите лусочками і безліччю поплутаного придаткового коріння. Листя цілісні, іноді неправильно вирізані, зворотноланцетні, з найбільшою шириною в середині або трохи вище середини пластинки, що досить різко звужується до низу в дуже вузьку основу. Соруси лінійні, розташовані косо по відношенню до середньої жилки листа.

Аспленіум гніздоподібний (A. nidus L.). Батьківщина – вологі тропічні ліси Африки, Азії та Полінезії. У природі ця папороть веде епіфітний спосіб життя, на стовбурах та гілках інших рослин. У нього товсте кореневище і шкірясте велике цілісне мечоподібне листя, що досягає великих розмірів. Вони утворюють щільну розетку на верхівці кореневища. На нерозсіченому шкірястому, зеленому листі проходить чорно-коричнева серединна жилка. Листя разом з лускатим кореневищем і сплутаним корінням утворюють своєрідне «гніздо», тому його іноді називають папороть-пташине гніздо. Його легко розводити у кімнатних умовах. У культурі він не такий величезний, але виглядає дуже ефектно.

Аспленіум цибулинний (A. bulbiferum G. Forst.). Батьківщина – Нова Зеландія, Австралія, Індія. Трав’яниста листопадна папороть. Листя тричі перисті, довгасто-трикутні, 30-60 см завдовжки і 20-30 см шириною, світло-зелені, зверху звисають; Черешок прямий, до 30 см завдовжки, темний. Спорангії розташовані на нижній стороні, по одній на кожній частці. На верхній стороні листя утворюються виводкові (додаткові) нирки; вони проростають ще на материнській рослині. Широко поширений у культурі; добре росте в кімнатах та помірно теплих приміщеннях.

Аспленіум живородячий (A. viviparum (L. f.) C. Presl). Батьківщина – острів Мадагаскар, Макаренські острови. Наземна багаторічна розеточна рослина. Листя з короткими черешками, двічі- і чотири рази перисті, довжиною 40-60 см, шириною 15-20 см, дугоподібно вигнуті. Сегменти дуже вузькі, лінійні майже до ниткоподібних, довжиною до 1 см, шириною близько 1 мм. Сорус розташовані по краю сегментів. На верхній стороні листя розвиваються виводкові нирки, які проростають на материнській рослині. Впавши в землю, вони вкорінюються.

Аспленіум сколопендровий (A. scolopendrium L.) дуже схожий на гнездоподібний аспленіум. Іноді зустрічається як листовик сколопендровий (Phyllitis scolopendrium), називають його ще й «оленою мовою». В Англії та Німеччині ця рослина зустрічається в дикому вигляді, існує безліч його гібридних форм. Ременевидне листя спочатку росте вгору, а згодом згинається дугою. Краї листя хвилясті, у різновидів crispum і undulatum – кучеряві. Рослина ідеально підходить для зимових садів та прохолодних приміщень.
Фен Шуй:
Аспленіум поглинає вібрації безладу, концентрує всі енергії на спокої та рівновазі, служить своєрідним «камертоном» для присутніх у просторі енергій, розставляючи все по місцях м’яко та гнучко, навіть ніжно. Ці рослини добре мати там, де люди схильні до частих депресій, втрачають стимул до життя, духовно спустошуються. Аспленіум творить чудеса, надихаючи людей до творчого життя. Ця рослина спонукає людину захопитися навчанням або іншою пізнавальною діяльністю.

Догляд:

Світло: яскраве розсіяне, без прямих променів, півтінь.

Температура: влітку оптимальна в межах близько 21°С, за більш високої температури не переносить сухість повітря, взимку оптимальна 15-20°C, не нижче 14-15°С.

Полив: влітку рясно, взимку полив скорочують, стежачи, щоб субстрат не пересох, але не був сильно перезволоженим.

Вологість повітря: висока.

Підгодівля: з весни до осені раз на два тижні, під час спокою не підгодовують.

Період спокою: з жовтня до квітня температура в межах 15-20°С, полив помірний.

Пересадка: навесні при необхідності.

Розмноження: навесні, поділом кореневища, виводковими нирками та спорами.

Аспленіуми тінелюбні рослини не люблять надто яскравого сонячного світла. Сонячне світло викликає побуріння та відмирання листя (вай). Добре ростуть біля вікон північної орієнтації.

Для гарного зростання влітку оптимальна температура 21 ° С, при невисокій вологості повітря рослина не виносить температуру вище 22 ° С. Взимку оптимальна температура в межах 15-20 ° С, не нижче 14-15 ° С, зниження температури нижче 10 ° С може призвести до відмирання вай, і іноді загибель рослини. Рослини не переносять протягів, холодного повітря та пилу.

Влітку аспленіум поливають регулярно, земляна грудка не повинна пересихати, це може призвести до відмирання вай, так само не можна допускати і перезволоження. Оптимально поливати опусканням рослини в посудину з водою; Як тільки верхній шар заблищить від вологи, горщик виймають, дають зайвій воді стекти і ставлять на постійне місце. Взимку поливають помірно, залежно від вимоги рослини та сухості повітря. Для поливу використовують м’яку воду кімнатної температури. Потрібно пам’ятати, що пересушування, як і надмірне перезволоження земляної грудки, є згубними для рослини.

Аспленіум любить часте обприскування, влітку при високій температурі (вище 22°С) сухе повітря може призвести до відмирання вай, якщо це станеться, обріжте їх. Регулярно обприскуйте рослину, і невдовзі з’являться нові вайї. Поставте горщик у посудину більшого діаметру, заповнений вологим торфом, або на піддон з вологими камінцями. Взимку слід обприскувати аспленіум м’якою теплою водою щодня; якщо в приміщенні прохолодно, то обприскування необхідно скоротити, щоб уникнути цвілі.

Влітку раз на два тижні при поливі підгодовуйте аспленіум мінеральними та органічними добривами половинної концентрації.

Обрізати потрібно тільки пошкоджене або дуже старе листя. Якщо ж кущик аспленіуму по нещасному випадку засохне, обріжте засохле листя, а те, що залишиться, регулярно поливайте і обприскуйте двічі на день – незабаром з’являться молоді листочки. Крім того, щоденне обприскування зберігає рослину в чистоті. Не застосовуйте жодних препаратів для надання листям глянцю.

Пересаджують аспленіум навесні (якщо рослині тісний горщик), після того, як рослина почне рушати в ріст. Для молодих рослин з ніжним корінням використовують суміш, що складається з торф’яної, листової, перегнійної землі та піску (2:2:21). Дорослі великі екземпляри висаджують у суміш із дернової, листової, торф’яної, перегнійної землі та піску (2:3:31:1). У цю суміш додають дрібні черепки та шматочки деревного вугілля, також можна додати рубаного сфагнового моху. При пересадці відмерлі коріння видаляють, а живі не обрізають і по можливості не пошкоджують, тому що вони ростуть дуже повільно. Не приминайте землю дуже сильно – папороті люблять, коли ґрунт у коріння пухкий. Після пересадки рослину поливають теплою водою та обприскують. Горщик для посадки слід вибирати широкий.

Розмножують аспленіум розподілом кореневища, виводковими нирками та спорами.

Поділом куща розмножують кущ, що розрісся, зазвичай навесні, при пересадці. Кущ обережно поділяють руками, звертають увагу на кількість точок зростання. Якщо точка зростання вона одна або вони нечисленні, то ділити рослину не можна, це може призвести до загибелі. Молоді рослини після поділу не відразу рушають у зріст.

У живородящих видів на жилках виникають систематичні горбки, що дає початок виводковій нирці. З нирки розвивається дочірня рослина з розчленованим листям і короткими черешками. Відокремлюючись і опадаючи, вони переходять до самостійного існування. Можна відламувати виводкові бруньки разом із шматочками вайї та вкорінювати їх у пухкому субстраті. Також можна скористатися молодими рослинами, що вже укорінилися самостійно.

Можна спробувати розмножити рослину зі спор, що утворюються на нижній поверхні листя. Їх висівають провесною, найкраще в розсадник, що обігрівається знизу, де підтримується температура 21°С.
Зріжте листок рослини і зіскребіть суперечки на папір. Засипте в розсадник шар дренажу та знезараженої землі для посіву насіння. Добре полийте ґрунт і розсійте суперечки по можливості рівномірно. Прикрийте розсадник склом і поставте в тепле темне місце. Щодня ненадовго знімайте скло для провітрювання, але не дозволяйте землі висихати. Розсадник потрібно тримати в темряві, доки не з’являться рослини (це станеться через 4-12 тижнів). Потім перенесіть його у освітлене місце та приберіть скло. Коли рослини підростуть, проредіть їх, залишаючи найміцніші на відстані 2,5 см одна від одної. Молоді екземпляри, що добре розвиваються після проріджування, можна пересаджувати в горщики з торф’яною землею – по 2-3 рослини разом.
Можливі труднощі:

Коричневі крапки або смужки на нижній поверхні листових пластинок з’являються у здорового дорослого листка під час спороношення, не лякайтеся.

Жовті від основи листя, з’являються плями, а потім лист відмирає:
Причиною може стати надто сухе повітря.

Кінчики вай усихають:
Причина – надто сухе повітря.

Листя рослини мляві:
причиною може бути неправильне поливання. Налаштуйте полив (докладніше у розділі полив).

Бліде забарвлення листя, сліди опіків на поверхні листової пластинки:
причиною може бути надто яскраве сонячне світло. Влітку папороть слід притіняти від полуденного сонця.

Якщо листя скручується, але не засихає:
причиною може бути переохолодження або протяги при високій вологості ґрунту. Перемістіть адіантум у тепліше місце; не поливайте, доки верхній шар землі не підсохне.

Пошкоджується: щитівкою та борошнистим червцем.
налічує близько 800 видів. Це багаторічні трав’янисті рослини, наземні епіфіти; кореневище повзуче, коротке, що виступає, іноді прямостояче, в м’яких лусочках.

Властивості

Висота

25-35см

Огляди

Відгуки відсутні.

Будьте першим, хто залишив відгук “Аспленіум”

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 • Где купить Аспленіум?

  В нашем интернет-магазине "Орхидс Арт" представлен разнообразный ассортимент Аспленіум, растения представлены разного возраста, сорта, от чего зависит и цена
 • Можно ли увидеть реальное фото Аспленіум?

  Конечно, менеджер отправит вам реальное фото Аспленіум на Viber перед доставкой
 • Вы доставляете Аспленіум по Украине?

  Да, по Киеву доставляем курьерами, по Украине отправляем транспортными компаниями-перевозчиками
 • Как ухаживать за Аспленіум?

  Для каждого растения на странице представлена краткая инструкция по уходу за растением