Дионея
Венерина мухоловка

Венерина мухоловка

215грн

В зв'язку з воєнним положенням, прохання наявність та ціни уточнювати у менеджера

Категорія: Другие размеры, варианты растения: ,

Опис товару

Своїх жертв мухоловка ловить за допомогою розетки листя-капкан серцеподібної форми, озброєних зубиками. Мінеральні речовини рослина видобуває у процесі фотосинтезу, а органічні – полюванням на комаху. У листі мухоловки міститься рослинний пігмент антоціан, що надає краям красивий червонуватий відтінок, якщо рослина піддавати інтенсивному і тривалому освітленню. Вважається, що червоне забарвлення верхньої частини листя приваблює та заманює комах. На листі виділяється слизька слиз – подоба нектару, що також приваблює своїм ароматом комах. Механізм розпізнавання органічного видобутку у мухоловок напрочуд технічний і складний: діонея розрізняє падіння краплі води або порошинки в пастки і падіння комахи, і реагує лише на останніх.

На розпізнавання видобутку йде приблизно 20 секунд: якщо за цей час дві сусідні волосинки (з 6 волосся-тригер, які розташовуються по три на кожній частці у напрямку до центру пастки) здійснили кілька коливань і доторкнулися один до одного, то пастка захлопнеться в 0, 1 частки секунди. Швидкість спрацьовування капкана може змінюватись в залежності від здоров’я рослини, освітленості та розміру спійманої жертви. Закривши стулки вздовж середньої жилки листа, рослина поступово здавлює комаху, якій вже не вистачає сил, щоб вибратися назовні. Спочатку жертва продовжує копошитися і стимулювати тиск у листі — так мухоловка все більше переконується, що в капкані є видобуток.

Однак ловчий апарат діонеї влаштований зі «щербинкою» між зубцями, щоб не витрачати сили на перетравлення дрібного видобутку — мурашки та мошки здатні проникнути між отворами в капкані та вирватися на волю. Тоді венерина мухолівка, усвідомивши, що капкан порожній, відкриває капкани знову протягом 12 годин. Механізм руху та передачі імпульсів від клітини до клітини у венериної мухоловки поки що все ще не вивчений, але вчені висунули кілька гіпотез, в основі яких лежать хімічні реакції, що відбуваються в поверхневому шарі листа. За однією з гіпотез — у швидкому та різкому змиканні листа розглядалася зміна осмотичного тиску і роль у цьому приділялася іонам калію та натрію, але нещодавно гіпотеза була спростована американськими дослідниками Солсбері та Россом (1985), хоча альтернативної теорії вони не запропонували. В основі іншої гіпотези розглядаються реакції, що генерують електричний струм, який різко змінює осмотичний тиск і пружність листя мухоловки, завдяки зростанню всередині клітини кальцію, який вимагає посиленого поглинання води і змушує лист змінювати пружність у потрібних місцях.

Далі венерина мухоловка виділяє дуже складного складу органічні окислювачі, здатні викликати руйнування тварин білків, але нешкідливі для рослинних тканин самої мухоловки, і перетравлює видобуток. Перетравлення в залежності від розмірів жертви може тривати до 7-10 днів, далі капкан розкривається і знову готовий до роботи, а в утробі діонеї можна виявити «ріжки та ніжки» жертви у вигляді «їстівного і важко перетравлюваного» лушпиння хітину (скелет комахи, його крила).

Особливості вегетації діонеї, зміст та розмноження
Листя у венериної мухоловки живе нетривалий час, тому що в процесі полювання вони дуже швидко зношуються: в середньому один лист здатний закрити пастку приблизно сім разів протягом свого життя. Зазвичай вони відмирають після трьох-чотирьох прийомів їжі, їм змінюють нові. Так рослина позбавляється листя, яке було травмовано під час боротьби з комахою. Адже їхня міцність і надійність могла постраждати, а стінки стулок – дати тріщини та послабшати.

Діонея дуже популярна у кімнатному квітникарстві, але для благополучного існування їй необхідно створити умови, максимально наближені до природних. Мухолівці необхідно знайти в будинку просторе, добре освітлене місце, але щоб літнє сонце не обпалило листя. Справа в тому, що недостатність освітлення відображається на декоративності рослини: листя-пастки стають маленькими і безформними, їх зубці не розвиваються, яскраве забарвлення внутрішньої поверхні зникає. Взимку венерину мухоловку містять при знижених температурах 5-10°С, на світлі, в цей час у неї відбувається період спокою.

Як поливати венерину мухоловку

У період росту та вегетації з весни до осені діонея потребує рясного поливу, взимку, якщо температура в кімнаті низька, поливати слід рідкіше. Треба знати, що діонея не любить пересушеного грунту, у нього від цього передчасно жовтіють і опадають листя. У літній період діонею краще утримувати на відкритому повітрі — вона сама здобуде собі їжу. Поміщати мухоловку краще у скляний контейнер — тераріум чи акваріум. Навіть під час дощу, коли в посуді з мухоловкою збереться велика кількість води, вона здатна виживати протягом кількох днів, перебуваючи під водою.

Чи можна підгодовувати діонею

До підгодівлі діонея не так примхлива, як інші росянкові та комахоїдні – вона витримує малі дози мінеральних добрив, що вносяться не частіше 1 разу на місяць у літній період. Але при передозуванні першою ознакою перегодівлі та невідповідного складу ґрунту є коричневі плями на кінчиках листя (такі ж бувають через сонячні опіки). Мухами підгодовувати її не потрібно — наситившись за сезон, вона здатна пережити сплячку, навіть якщо виглядає вмираючою, а навесні знову відпустить листочки. При поливі жорсткою водою та кальцинації ґрунту листя у діонею жовтіє, але не опадає. Грунт для діонеї підійде кисле, з рН 4,5-5,5 – торф у суміші з піском, перлітом або мохом сфагнумом. З покупних підходить готовий склад для азалій.

Розмноження мухоловки насінням
З настанням кожної весни вона може викидати дрібні білі квіточки на високих квітконосах, які краще видаляти, щоб не витрачати енергію рослини – цвітіння уповільнює швидкість пастки діонеї, що призводить до неповноцінного харчування в період цвітіння. Якщо залишити квітки мухоловки для відтворення насіння, краще це зробити на вже дорослій і здоровій рослині. Щоб розмножити рослину, його доведеться штучно запилювати, а через 1 місяць з однієї квітки можна зібрати близько 10-30 чорного насіння, округло-подовженої форми в глянсовій оболонці. Висівати насіння потрібно відразу в суміш торфу з дрібним піском, накрити склом для забезпечення вологості та тримати на освітленому місці. Зберігати насіння мухоловки можна лише в холодильнику і зовсім нетривалий час – до 3-4 місяців. Відсоток їх схожості завжди мінімальний, але свіже насіння проростає протягом місяця. Розвиток діонеї з насіння та настання першого цвітіння відбувається протягом 4-5 років.

Розмноження діонеї розподілом куща

Найчастіше для розмноження мухоловки застосовують поділ куща навесні чи влітку. Розетка венериної мухоловки завжди складається не більше ніж із 7 листків. Якщо розетці є більше 7 листя і з’явилося кілька точок зростання, отже рослина вже почала розмножуватися нащадками. Відокремивши від материнської рослини, нащадки можна розсадити окремо, але зробити це треба так, щоб випадково не стимулювати спрацювання капкана: пам’ятайте, листочки зношуються від цього, старіють і гинуть передчасно. Відомий також позитивний досвід при живцювання венериної мухоловки листом, як це роблять з фіалками, відсаджений листочок чахне і вмиратиме, але може дати дрібні розетки-дітки. За сприятливих умов тривалість життя венериної мухоловки може становити від 20 до 30 років.

Властивості

Висота

10-15см

Діаметр горщика

10

Огляди

Відгуки відсутні.

Будьте першим, хто залишив відгук “Венерина мухоловка”

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 • Где купить Венерина мухоловка?

  В нашем интернет-магазине "Орхидс Арт" представлен разнообразный ассортимент Венерина мухоловка, растения представлены разного возраста, сорта, от чего зависит и цена
 • Можно ли увидеть реальное фото Венерина мухоловка?

  Конечно, менеджер отправит вам реальное фото Венерина мухоловка на Viber перед доставкой
 • Вы доставляете Венерина мухоловка по Украине?

  Да, по Киеву доставляем курьерами, по Украине отправляем транспортными компаниями-перевозчиками
 • Как ухаживать за Венерина мухоловка?

  Для каждого растения на странице представлена краткая инструкция по уходу за растением