Мирт 15-55см

Міртове дерево

716грн

В зв'язку з воєнним положенням, прохання наявність та ціни уточнювати у менеджера

Категорія: Другие размеры, варианты растения:

Опис товару

Мірт — рослина сімейства миртових з однойменним родом Мірт Myrtus. Рід поєднує близько 10 видів мирту, селекціонерами також виведено кілька сортів цієї рослини. Мірт є вічнозеленим деревним чагарником з прямостоячими стеблами, які добре гілкуються. Шкіряні щільні листові пластинки сидять на коротких черешках, мають темно-зелене забарвлення, розташовуються супротивно на гілках, формою довгасті і загострені до краю. Листя мирта забезпечені численними дрібними залозками, які можна виявити на просвіт — ці світлі точки багаті ароматичними речовинами, ефірними оліями, тому при розтиранні листова пластинка мирту пахне яскраво вираженим приємним ароматом.

Цвіте мирт невеликими одиночними квітками, які в залежності від виду або сорту можуть мати рожеве, жовте, а найчастіше біле або кремове забарвлення. Всі квітки у мирту мають чашоподібну форму і численні тичинкові нитки, що набувають золотистого забарвлення в міру дозрівання пилку. Після закінчення літнього цвітіння на культурі з’являються темно-сині ягоди – ароматні їстівні плоди миртового куща.

Найбільш поширений у кімнатному квітникарстві вид мирт звичайний Myrtus communis, з якого отримані нові сорти: мирт строкатий Myrtus variegatum і мирт дрібнолистий Myrtus microphylla.

Завдяки активному зростанню та розгалуженню всі мирти дуже добре піддаються обрізанню та формуванню крони, але якщо мирт не обрізати, він може зрости до 60 см заввишки. Обрізання мирту робити найкраще під час пересадки – ранньою весною, коли прокидаються нирки і рушають у ріст пагони. Незважаючи на те, що мирт вирощується як декоративна рослина кілька тисячоліть, у кімнатній культурі він все ще не дуже поширений. Хоча мирт дуже простий у догляді, і не вибагливий, але вимагає дотримання світлового режиму, регулярного поливу та зниженої температури під час спокою – зимової сплячки після цвітіння.

Найважливіше при вирощуванні мирту пам’ятати, що йому потрібне яскраве освітлення. Він з легкістю переживе кілька прямих сонячних променів протягом дня, ніж їх повна відсутність. Помірне освітлення допустиме лише взимку, коли при цьому знижена температура та помірний полив. Влітку, в спекотні та погожі сонячні дні, мирт потребує постійного зволоження, інакше може почати листопадити. Мірт скидає листя і взимку, якщо стоїть у дуже спекотному приміщенні – при сухому повітрі, високій температурі та недостатньому освітленні.

Що стосується оптимальної температури утримання мирту: влітку 20 оС, а взимку під час стану відносного спокою (коли мирт уповільнює ріст і занурюється в напівспячку), оптимальною є температура не вище 10 оС (світ може витримати і зниження до +6 оС). Якщо в квартирі немає можливості знизити температуру, а централізоване опалення сильно нагріває та сушить повітря, догляд за культурою вимагає нових правил: мирту треба забезпечити помірне, але регулярне полив і часте обприскування листя. При зимівлі мирту в теплі мирт не припиняє рости, тому від нестачі освітлення пагони можуть витягуватися, листопадити, і обрізка може бути застосована навіть взимку, але не є панацеєю від опадання листя. До того ж за допомогою обрізки мирту, що густо гілкується, можна надати будь-яку форму, але зимова обрізка як правило, вимагає видалити багато пагонів, що призводить до зниження рясності цвітіння (квіткові нирки у мирту закладаються на однорічних пагонах).

Пересадку мирту найкраще проводити 1 раз на 3-4 роки, молоді саджанці – щорічно навесні, до цвітіння. Важливе: не можна заглиблювати кореневу шийку рослини, це призводить до хвороб мирту, ураження гнилями. Грунт готують з торф’яної землі, дернової і піску в рівних частинах, можна і навіть корисно додавати до складу рівну частину перегною, що розклався, добре перепрів органічного компосту. У період вегетації мирту можна давати підживлення, пересадженому у свіжий ґрунт, повні мінеральні добрива дають не частіше 1 разу на місяць. У горщику обов’язково обладнають дренаж. Горщики для миртів потрібні невеликі — щоб рівно поміщалося кореневище. Для пересадки та перевалки вибирають горщик, який за обсягом займає вдвічі менший, ніж об’єм крони рослини.

Мірт любить жити на свіжому повітрі, тому влітку його слід виносити на балкон, можна залишити там із ночівлею. Але у зв’язку з таким сухим літом, яке було цього року, у багатьох квітникарів мирти виявилися пересушеними (особливо у тих, хто від’їжджав у відпустку), і в результаті втратили листя. Слід зазначити, що мирт зовсім не любить пересушування, і може легко загинути при такому зверненні. Якщо мирт виявився пересушений, його реанімують у терміновому порядку таким чином: ідеально створити прохолоду близько 10 оС (помістити мирт біля такого саморобного кондиціонера з льодом, розташувати біля мирту тарілочки з льодом та міняти їх у міру танення води), та обов’язково яскраве освітлення, створене штучно – досвічування за допомогою люмінесцентних ламп. Після того, як ви помітите, що мирт почав випускати молоді листочки, температуру можна підняти до 18 °С, і продовжувати підтримувати вологість, штучно досвічувати.

Якщо з температурним режимом вирощування мирту все гаразд, а він почав скидати листя, треба провести профілактику проти паразитів: липке листя свідчить про поразку щитівкою, але найбільш небезпечний для мирту трипс.

Властивості

Висота

35-55см

Діаметр горщика

15см

 • Где купить Міртове дерево?

  В нашем интернет-магазине "Орхидс Арт" представлен разнообразный ассортимент Міртове дерево, растения представлены разного возраста, сорта, от чего зависит и цена
 • Можно ли увидеть реальное фото Міртове дерево?

  Конечно, менеджер отправит вам реальное фото Міртове дерево на Viber перед доставкой
 • Вы доставляете Міртове дерево по Украине?

  Да, по Киеву доставляем курьерами, по Украине отправляем транспортными компаниями-перевозчиками
 • Как ухаживать за Міртове дерево?

  Для каждого растения на странице представлена краткая инструкция по уходу за растением